10 דברים שחשבתם שהם טבעוניים

יש משהו כיפי בלא לדעת, במובן מסוים. כשרק התחלתי את המעבר לטבעונות, החיים נראו נורא פשוטים: אם לא אוכלים בשר, חלב ומוצריו, ביצים ודבש – אוכלים טבעוני. נכון?

אז זהו, שלא. 

בעוד שהטבעונות הופכת להיות פחות ופחות אזוטרית – כמות המזון מהחי שאנשים עדיין צורכים בכל יום מבלי לשים לב בכלל היא מפתיעה, הזויה ואף מעצבנת. הסקאלה נעה בין פינוקים קטנים שאפשר לוותר עליהם ועד מרכיבים משמעותיים במטבח. בסופו של דבר כל אחד עושה את הבחירות והפשרות האישיות שלו – אך שינוי, כמו תמיד, יתחיל ממקום של ידע והבנה. האתר החמוד טבעוניוז סקר רכיבים כאלו בקצרה – אך ההתמקדות היא בעיקר ברכיבים עצמם ולא במזון הנפוץ העשוי מהם, ובכך ארצה להתמקד פה.

מוכנים? הנה הדברים שהכי הפתיעו אותי, מסודרים לפי השוֹק וההשפעה על אורח החיים (הסימון 🇮🇱 משמעותו ״רלוונטי מאוד בארץ״, 🌎 – ״רלוונטי בעיקר בחו״ל ובפריטים מיובאים״):

10. ממתקים

תמונה של rawpixel

האם יפתיע אתכם שבממתקי גומי יש ג׳לטין – רכיב העשוי מעצמות דגים (בארץ) או מעור ועצמות חזיר? כנראה שלא. האם יפתיע אתכם שבמרשמלו ובמילקי החומר גם מככב? יתכן.

אבל ג׳לטין נמצא לא רק בהם, אלא גם ביוגורטים, גלידה, עוגות, תרופות, בצק סוכר ואפילו סרטי צילום. החומר מייצב מעולה, ואמנם יש לו מחליף איכותי יחסית מהצומח (אצת אגר-אגר) אך היא משמעותית פחות נפוצה במוצרי מדף.

בעוד שהכשרות מצילה את העניין בארץ במקרים רבים אחרים וגורמת להחלפה של הרכיב מן החי ברכיבים צמחיים, פה היא לא עוזרת (עקב השימוש בעצמות דגים שמוגדרות פרווה). מה שכן – במקרה של ג׳לטין העניין חד-משמעי: ג׳לטין תמיד בא מהחי ואם הוא מופיע ברשימת הרכיבים אתם יכולים לדלג ולהמשיך הלאה.

9. רטבים

תמונה של rawpixel

בנוסף למיונז ונגזרותיו העשויים מביצים, רטבים רבים שנמכרים על המדפים מכילים כל מיני רכיבים שמקורם מן החי.

הרכיב הראשון והנפוץ ביותר ברטבים מלוחים הוא האנשובי. האנשובי נותן טעם חזק של אומאמי לרוטב ומשפר את הטעם של הרטבים משמעותית – ביניהם ניתן למצוא רוטב Worcestershire לדוגמא (בטבע קסטל יש גרסא טבעונית מעולה שלו!). גם הג׳לטין לעיתים קרובות מדי מופיע ברשימת המרכיבים של הרטבים.

מרכיבים נוספים שקיימים במטבח האסייתי בשפע הם שרימפס ורוטב צדפות (בעיקר בחנויות בוטיק כמו מזרח ומערב) –  לדוגמא במחיות קארי. הרבה פעמים הדבר אינו מצוין בפירוש על האריזה ויש לנבור ברכיבים בשביל להגיע לכך.

8. מיצים ושתיה קלה 🌎

תמונה של tanialee gonzalez

בהמשך הרשימה נגלה סיבה נוראית אחרת לכך ששתיה ממותקת (כמו דברים ממותקים באופן כללי) מופיעה ברשימה, אך כאן הדגש הוא בעיקר על העשרת השתיה או צביעתה.

ראשית, צבעי מאכל לעיתים (רחוקות יחסית) מופקים מן החי – כמו הצבע האדום שיכול להיות מופק מחיפושיות אדומות (לא, זה לא מיתוס!). בנוסף, בחו״ל נהוג להעשיר מיצים (כמו מיץ תפוזים) באומגה-3 – שמקורה מן החי. לעיתים מתווסף גם ויטמין D3, שגם הוא לרוב מופק מן החי (עוד על כך בהמשך), או – איך לא – ג׳לטין.

בארה״ב ובאירופה התווית organic או bio תצביע על סיכוי הרבה יותר טוב למוצר נקי מ״שטויות״, אך כמו תמיד, הסתכלות ברכיבים הכרחית על מנת לוודא שלא מדובר באיזה דג אורגני שהשתמשו בו למיץ שלכם.

7. מרקים ותבשילים 🇮🇱

תמונה של Elli O.

נקודה זו נוגעת בעיקר לאוכל בחוץ. מסעדות רבות משתמשות במגוון מוצרים מהחי על מנת להעשיר את טעמם של התבשילים שלהם – החל בציר דגים (שלא תמיד מופיע ברכיבים!), דרך מחית שרימפס ורוטב צדפות (שיעלו לרוב אם תציינו כשרות אך לאו דווקא בנוגע לטבעונות) ועד ביצים (במוקפצים וברטבים) או חלב וחמאה (כמשרה או לטיגון).

סימון ״טבעוני״ בתפריט לרוב יאותת שהמסעדה בדקה את העניין, ואם חלק מהתפריט מסומן כטבעוני וראיתם מנה שנשמעת מעולה אך לא מכילה את הסימון הזה לידה – תחשדו פעמיים שהיא כנראה מכילה רכיבים סודיים כאלו ואחרים, ותשאלו את המלצר.

אח חורג של כל אלו הוא אבקת המרק, אשר באה גם כאבקת פרווה טבעונית וגם בגרסא בשרית (המכילה ממש בשר).

6. חטיפים 🌎

לפני זמן מה הייתי מאוד מוטרד. כשקראתי על אומאמי ונתקלתי באינוזינאט (E631) וגואנילאט (E627) כרכיבי מפתח, הייתי בהלם מוחלט – ברוב מקורות המידע מצוין במפורש שהאינוזינאט מופק מהחי.

החלטתי לעשות בירור מול חברות החטיפים בארץ, והתוצאה המעודדת היא שגם שטראוס (דוריטוס למשל) וגם אסם (ביסלי גריל) חזרו אלי עם תשובה חד משמעית – האינוזינאט מופק מהצומח (אסם אף ציינו שמדובר במוצר המבוסס עמליני טפיוקה ותירס).

אבל זו רק חצי נחמה: לתעשיה בחו״ל לא היה את תמריץ הכשרות שככל הנראה דחף את השימוש בתוספים טבעוניים, ולכן החטיפים המיובאים (או כאלו שתקנו בחו״ל) – יתכן שיכילו אינוזינאט מהחי. אין מנוס מלברר באופן פרטני עבור כל מוצר ומוצר.

הסיפור מסתבך עוד קצת כשמגלים שבחו״ל נהוג להוסיף אבקת חלב ואף אנזימים מן החי על מנת לשפר טעם של חטיפים. הסתכלות ברכיבים תהיה שימושית רק אם ברור לכם מה אתם מחפשים (Porcine Enzymes?).

5. לחם ומאפים

תמונה של Wesual Click 

במקרים רבים מדי, מאפים שייראו טבעוניים על-פניו יתגלו כמכילים תוצרי חיות.

מעבר לשומשום שמעטר מאפים רבים וכמעט תמיד מצביע על שימוש בביצה להדבקה והברקה, יש שימוש נרחב יחסית ב-L-Cysteine (ל-ציסטאין או L-ציסטאין), חומצת אמינו שמשמשת כמשפרת אפיה בלחמים ומאפים רבים.

למה זה מעניין? כי יש שלל דרכים לייצר את החומר – החל בשיער (אדם), דרך נוצות וכלה בפרסות חזירים. ב-2013 האיחוד האירופאי אסר על שימוש בשיער אדם (…), אך ככלל – יהיה קשה לדעת אם החומר המדובר הופק מהחי או לא (אלא אם החברה מצהירה בפומבי במה היא משתמשת – בדוגמא הזו החומר מיוצר דווקא מרכיבים סינטתיים לא מהחי). אציין כי בארץ בגלל ענייני כשרות כמעט לא נראה שימוש בחומר במאפיות, אך זה משהו שצריך לקחת בחשבון כאשר אוכלים אוכל מיובא / בחו״ל.

4. סבונים, קרמים ואיפור 🇮🇱

תמונה של Charisse Kenion

אמנם לא מדובר במזון, אך בגלל החשיבות והיומיומיות של המוצרים הללו הם קיבלו מקום מאוד יפה ברשימה. לצערי הרב, הסיבות לכך הן מגוונות ולא מסתכמות ברכיב או שניים.

לנולין (תוצר שומני שלרוב מופק מצמר כבשים – תזכרו את השם הזה, תכף נחזור אליו), עצמות (גם לזה נחזור), L-Cysteine (חברנו הטוב מהלחם), חלקי פנים (ספציפית הרחם מככב ברשימה), שוב ג׳לטין… והרשימה עוד ארוכה. על כל זה מתווספים סבונים וקרמים המשתמשים בחלב כחלק מהרכיבים.

אז איך יוצאים מזה? כנראה שהדרך הפשוטה ביותר היא לקנות מראש רק מוצרים שמשווקים כטבעוניים (יש ממש קטגוריה שלמה כזו). אם לא, אתם מוזמנים לבדוק רכיב-רכיב בגב המוצר – תהליך דיי מייגע שכן לכל רכיב יש כ-5 קיצורים ושמות שונים.

3. דגני בוקר (קורנפלקס)

תמונה של Peter Lewicki

הפתעה לא נעימה נוספת מחכה לנו על המדפים במצרך יומיומי שרבים לא יהיו מסוגלים לוותר עליו: דגני בוקר, או ״קורנפלקס״ בשמם העממי (והמטעה).

בעוד שבמותגים רבים לא מסתתרות הפתעות לא נעימות (פרט לדבש או חלב שניתן לזהות יחסית בקלות ברכיבים) – במוצרים אחרים נוכל למצוא את הרכיב ויטמין D3. איזה כיף! ויטמינים זה טוב, לא?

Fun Fact: ויטמין D3 לרוב יופק מלנולין. זוכרים לנולין? שומן שמופק מצמר כבשים. יש אפשרות ליצור ויטמין D3 מהצומח וזה נהדר, אבל לא ברור אם רלוונטי למוצרי מדף.

באיזה דגנים יש ויטמין D3? בהרבה. יש ברשימה הזו את קלוגס Special K, צ׳יריוס ומותגים רבים אחרים שמיובאים לארץ. אין לי כלל אצבע חכם מעבר ללפנות לחברות הרלוונטיות – או פשוט ללכת על בטוח ולחפש את הדגנים שלא מכילים את החומר.

2. אלכוהול 🇮🇱

תמונה של Eaters Collective

כן, אלכוהול. לא טבעוני. לא תמיד, אבל הרבה פעמים.

אורי שביט המעולה כתבה על כך בהרחבה ולכן אין שום צורך להוסיף – רק אסכם בקצרה: יין מסננים עם ביצים, בירות מנקים עם תוצרי דגים (איסינגלס – isinglass) ובהמון משקאות יש ג׳לטין.

בשביל לדעת מה אפשר לשתות, אפשר לבדוק ברשימות אונליין או לשאול ישירות את היצרן (כיף גדול). לאחרונה יצרניות התחילו לסמן ולשווק עצמם כטבעוניים במידה והם כאלה, אבל זה לא נפוץ מספיק בשביל להיות רלוונטי.

1. סוכר לבן 🇮🇱

זו לא טעות. סוכר לבן הוא במרבית המקרים אינו טבעוני (!!!), והוא זכה למקום הראשון ברשימה בנוק-אאוט מוחץ בגלל נוכחותו בשלל מאכלים (כולל שתיה ממותקת, ממתקים, מסעדות וכד׳).

הסוכר הלבן עובר תהליך הלבנה באמצעות פחם פעיל. אותו פחם פעיל הוא חומר שאמנם יכול להיות טבעי, אך ברוב המוחץ של המקרים עשוי מעצמות (עצמות פרה, ליתר דיוק). הפחם סופח את הצבע מהסוכר ומשאיר אותנו עם הסוכר המוכר והאהוב. ראוי לציין שההבדל בטעם זניח יחסית – מה שהופך את ההשקעה בסוכר קנים (הסוכר שמתקבל לפני תהליך ההלבנה) למאוד כדאית לכל מי שהעניין קרוב ללבו.

אגב – סוכר חום זה לרוב סוכר לבן עם צבע (מולסה), ואבקת סוכר (confectioner's sugar) עוברת תהליך דומה למדי לסוכר לבן.

האם הסוכר שנמכר בארץ טבעוני או לא? פניתי לסוגת (משווקת הסוכר הגדולה בארץ), טרם קיבלתי תשובה. עד אז אני ממליץ על האלטרנטיבות (סוכר קנים, דמררה או חום אורגני).


לקריאה נוספת:


יש לכם הפתעות נוספות? שתפו אותי בתגובות עם מקור רלוונטי וארחיב את הרשימה. כולי תקווה שתישאר קצרה.

תגובות